O Werterowni

Jak powstała Werterownia?

Najpierw przez kilka tygodni zbierałyśmy materiały do wpisów na pierwsze 3 miesiące i wyszukiwałyśmy informacje o SEO. Poza tym przeczytałyśmy kilka książek o blogowaniu i parę stricte marketingowych. Dopiero wtedy, gdy wszystko było dopięte na ostatni guzik, uroczyście spotkałyśmy się w naszym biurze i kliknęłyśmy przycisk - utwórz blog...

Okej, to powinno było tak wyglądać, ale prawda jest nieco bardziej brutalna. :P

Dwie znudzone przyjaciółki usiadły razem na łóżku z różowym laptopem, który już ledwie zipał i grzał się niemiłosiernie. Szybko rozważyły wymyślone nazwy bloga przy użyciu marnego programu do rymów i tak się to wszystko zaczęło. :D

Nie miałyśmy pojęcia o internetowym świecie, a, prawdę mówiąc, nie do końca potrafiłyśmy też robić zdjęcia, pisać recenzje i malować paznokcie nawet jednym kolorem. Ale wiesz co? Byłyśmy szczerze zainspirowane i podjarane wizją inspirowania innych.

Od tego czasu zmieniło się praktycznie wszystko. Została jednak nasza pasja i chęć do kreatywnego działania!
Co u nas znajdziesz?

Mnóstwo różnorodnych wpisów. Każdego miesiąca wybieramy inny motyw przewodni :) W każdym miesiącu znajdziesz dopasowane do tematu miesiąca zdobienie paznokci, coś kreatywnego (pomysłowe diy albo wyjątkowe rękodzieło), recenzję książki lub filmu, a czasem coś jeszcze innego!


Skąd wzięła się nazwa "Werterownia"?

Pierwszym powodem (najprostszym i najbardziej oczywistym) jest połączenie pierwszych sylab naszych imion ("Wer" i "Ter") z formantem miejsca "-ownia", zaczerpniętym ze słowa "pracownia".

Kolejnym powodem jest powiązanie z literaturą (lubimy czytać, a recenzje książek często goszczą na naszym blogu :) ), które zostaje osiągnięte na dwa sposoby: nazwa Werterownia kojarzy nam się z wertowaniem, a więc przeglądaniem książek, a poza tym nawiązuje do bohatera powieści Goethego - Wertera.

Z tą też postacią łączy się trzecia kwestia - skojarzenie z werteryzmem. Wśród cech podawanych jako werteryczne, odnalazłyśmy kilka takich, które, naszym zdaniem, pasują do nas i do tematyki bloga. Wybujała wyobraźnia, uczuciowość, widzenie świata przez pryzmat marzeń i poezji, zachwyt nad naturą... Może to tylko mała część z całego zbioru wyróżników charakteryzujących ten model postawy, jednak w jakiś sposób utożsamiamy się z nimi i są one, naszym zdaniem, ważne.

Może chcesz zajrzeć też tam? Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytamy wszystkie komentarze i odpowiadamy na nie.
Zaglądamy na blogi osób komentujących.
Trafimy bez problemu na Twój blog, więc nie wklejaj linków pod inspiracjami. Przedstawić się i zostawić link możesz tutaj - Przedstaw się. Poza tym link do Twojego wpisu może trafić do naszej inspiracji. Sprawdź zakładkę Twórz z nami.
Nie wymieniamy się obserwacjami. Obserwujemy blogi, które podobają się przynajmniej jednej z nas.

Facebook
Polub nas na Facebooku!