Jesteś tu pierwszy raz?

Zajrzyj do naszego pierwszego postu - KLIK

Zajrzyj do zakładki "Kontakt" - KLIK

Zajrzyj do listy wszystkich postów, żeby znaleźć interesujące Cię posty - KLIK 


Jesteśmy dwiema młodymi dziewczynami, przyjaciółkami.
Tereska zajmuje się głównie pracami artystycznymi, a Weronika paznokciami.
Zdjęcia, recenzje i inne wykonujemy wspólnie :)

Na naszym blogu znajdziesz inspiracje na różne tematy. Z menu na górze strony możesz wejść w spis wszystkich postów. Mamy nadzieję, że zauważysz (tak jak my), że wszystko może stać się inspiracją :)


Dlaczego "Werterownia"? 

Pierwszym powodem (najprostszym i najbardziej oczywistym) jest połączenie pierwszych sylab naszych imion ("Wer" i "Ter") z formantem miejsca "-ownia", zaczerpniętym ze słowa "pracownia".

Kolejnym powodem jest powiązanie z literaturą (lubimy czytać, a recenzje książek często goszczą na naszym blogu :) ), które zostaje osiągnięte na dwa sposoby: nazwa Werterownia kojarzy nam się z wertowaniem, a więc przeglądaniem książek, a poza tym nawiązuje do bohatera powieści Goethego - Wertera.

Z tą też postacią łączy się trzecia kwestia - skojarzenie z werteryzmem. Wśród cech podawanych jako werteryczne, odnalazłyśmy kilka takich, które, naszym zdaniem, pasują do nas i do tematyki bloga. Wybujała wyobraźnia, uczuciowość, widzenie świata przez pryzmat marzeń i poezji, zachwyt nad naturą... Może to tylko mała część z całego zbioru wyróżników charakteryzujących ten model postawy, jednak w jakiś sposób utożsamiamy się z nimi i są one, naszym zdaniem, ważne.
Polityka Prywatności

5 komentarzy:

 1. Świetny blog - moja opinia jako doświadczonej bloggerki. Widać, że obie wkładacie w to wiele serca i pasji, za co wręcz was podziwiam. Macie świetne zainteresowania i to doprawdy cudnie, że dzielicie się nimi z innymi osobami. Urzekły mnie rzeczy, które same robicie. :> Również zdjęcia są świetne (moja kolejna opinia jako dość długo działającego fotografa xd). Ogółem blog jest udany, wygląd też idealnie dopracowany, mam w tym pewne doświadczenie, więc jeśli chciałybyście kiedyś spróbować czegoś nowego (szabloników, nagłówków, etc.) to zapraszam do kontaktu ze mną. xD
  Mam nadzieję, że blog zliczy więcej obserwatorów i wyświetleń, z miłą chęcią pomogłabym też przygotować coś o konikach, hihi, albo i o blogach Role Play, kilka takich prowadzę. :> Jedynie co można zmienić to forma pisania postów i kilka drobiazgów blogspotowych, bo psują nieco układ strony. Ale i tak wielkie gratulacje za to, co już macie. :D
  Tak jak wspomniałam, można liczyć na jakąś dobrną pomoc z mojej strony, bo blog jest świetny i może być jeszcze świetniejszy. Pozdrawiam obie właścicielki i wszelakich odwiedzających! ;>

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy :)
  Co jest nie tak z formą pisania postów? O jakich drobiazgach blogspotowych mówisz? :)
  Chętnie przyjmiemy Twoją pomoc.
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mrymyry o wygląd tego chodzi. I nieproporcjonalność pisma. xd

   Usuń
  2. Zdjęć i tych innych pierdółek. Zależy od tego jak to wygląda, nie jak to jest.

   Usuń
  3. Szczerze mówiąc, nie do końca rozumiemy Twoją wypowiedź, a szczególnie "jak to wygląda, nie jak to jest".
   Jesteśmy otwarte na konstruktywną krytykę, ale wymaga ona konkretów, a nie: "O wygląd tego chodzi".
   Nie brzmi to jak pomoc doświadczonej blogerki ;)

   Usuń

Czytamy wszystkie komentarze i odpowiadamy na nie.
Zaglądamy na blogi osób komentujących.
Trafimy bez problemu na Twój blog, więc nie wklejaj linków pod inspiracjami. Przedstawić się i zostawić link możesz tutaj - Przedstaw się. Poza tym link do Twojego wpisu może trafić do naszej inspiracji. Sprawdź zakładkę Twórz z nami.
Nie wymieniamy się obserwacjami. Obserwujemy blogi, które podobają się przynajmniej jednej z nas.

Facebook
Polub nas na Facebooku!